Al. Solidarności 11/U2, Białystok

Okładzina drewniana olejowana czy lakierowana?

22 marca 2020

Pytanie, które pojawia się zawsze podczas wyboru podłogi drewnianej: olej czy lakier?

 

By wybrać odpowiednią formę dla nas, potrzeba kilka informacji.

 

OLEJOWANIE – Olej wnika głęboko w drewno penetrując jego strukturę, przez co wydobywa rysunek drewna – jego usłojenie. Nadaje charakterystyczną głębie i tworzy matową powierzchnię. Światło nie będzie się odbijać i tworzyć refleksów. Okładziny drewniane barwione barwnikami olejowymi charakteryzują się głęboką szlachetną barwą. Zachowują naturalne piękno drewna i jego rysunek.

Jednak o to piękno które tak sobie cenimy musimy zadbać. Pamiętajmy stosujmy regularnie środki do codziennej pielęgnacji, dedykowane do podłóg olejowanych. Są to profesjonalne środki zawierające mydło i woski. Stosując je po każdym odkurzeniu. Nasza podłoga zachowa dłużej piękno i blask.

Olej daje nam istotną możliwość miejscowego usuwania szczególnie w ciągach komunikacyjnych drobnych rys i olejowania fragmentów powierzchni bez tworzenia się plam. Podłogi olejowane z reguły nie wymagają całościowego cyklinowania.

Powierzchnie olejowane wymagają okresowej pełnej pielęgnacji co ok. 2 lata. Polega ona na naniesieniu nowej warstwy oleju. Jest to tzw. serwisowanie. Najlepiej zaprosić naszego montażystę który wykona ten zabieg szybko i profesjonalnie, a nasza podłoga odzyska swój dawny blask.

 

LAKIEROWANIE – Jest to bardziej powierzchniowa forma zabezpieczenia.

Dla tych którzy nie lubią poświęcać czasu na utrzymanie podłogi.

Lakier zabezpiecza drewno powierzchniowo, tworząc warstwę ochronną. Na wyrobach gotowych jest to średnio 7-8 warstw fabrycznie nakładanych.

Obecnie stosowane lakiery przez producentów okładzin drewnianych, to wysokiej jakości produkty ekologiczne odporne zawierające filtry UV chroniące nasze drewno przed działaniem promieni słonecznych.

Przy sprzątaniu, odkurzaniu miękką szczotka nalży stosować profesjonalne środki do codziennej pielęgnacji podłóg lakierowanych.

Podłogi lakierowane barwione dają efekt bardziej kryjący. Przy powierzchniach lakierowanych producenci stosują tzw. szczotkowanie by wydobyć rysunek drewna. Lakiery występują w gradacji matowej i półmatowej.

poniedziałek-piątek 10:00-18:00

sobota  09:00-15:00

Godziny otwarcia

Kontakt

biuro@deskoteka.pl

15-751 Białystok
Al. Solidarności 11/U2
woj. podlaskie

© 2023 DESKOTEKA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności