WYKŁADZINY

Wykładzina dywanowa to najbardziej uniwersalna podłoga. Na rynku istnieje duży wybór wzorów, struktur i kolorów. Jak wybrać najlepszy, gdy jest tak wiele możliwości? 

Po pierwsze typ włókna.
Dywany tuftowane są wykonane z różnych rodzajów włókien, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Rodzaj włókna w dużej mierze decyduje o wyglądzie, fakturze i wydajności wykładziny, dlatego ważne jest, aby odróżnić różne opcje.

Wełna jest naturalnym włóknem z owiec i jest zarówno odnawialna, jak i zrównoważona.
Struktura włókna jest mocna i wytrzymała oraz zapewnia naturalną ochronę, która pomaga przeciwstawić się plamom i zabrudzeniom. Jest również naturalnie trudnopalna. Wełniane wykładziny mają naturalny, miękki i luksusowy wygląd.

Mieszanki wełny są mieszaniną wełny i przędzy syntetycznej. Często polipropylenu w proporcji 50/50 lub 80/20. Mieszanki wełny oferują dobry stosunek jakości do ceny, łącząc trwałość z polipropylenu z naturalnym wyglądem
i luksusowym odczuciem wełny.

Poliamid to włókno syntetyczne o doskonałych właściwościach użytkowych. Poliamid ma luksusowy wygląd
i miękkość w dotyku. Poliamid ma zmniejszoną przyczepność do gleby i jest odporny na ciepło i ścieranie, dzięki czemu wykładziny poliamidowe są wyjątkowo wytrzymałe i bardzo trwałe.W porównaniu do poliamidu 6, poliamid 6.6 ma bardziej miękki wygląd i jeszcze lepszą charakterystykę działania.

 

Dlaczego warto wybrać wykładzinę?

Wykładzina to luksusowa i wygodna podłoga. Zaczynając od miękkiej wykładziny w sypialni po luksusową do salonu lub pokoju hotelowego, czy też praktyczną na korytarz i schody lub biuro domowe.

Istnieje wiele powodów, aby wybrać wykładzinę.

Wykładzina poprawia klimat wewnątrz, ponieważ zatrzymuje unoszące się w powietrzu cząsteczki kurzu aż do następnego odkurzania. Dlatego alergia na kurz nie powinna stanowić przeszkody przy wyborze wykładziny. Niemiecka fundacja zajmująca się astmą doszła nawet do wniosku, że dywan zachowuje pył lepiej niż jakakolwiek inna podłoga, w wyniku czego powietrze w pomieszczeniu jest czystsze.

Wykładzina dywanowa oferuje również dobrą izolację, pozwalając na oszczędność energii około 4-5% i do 10% w mroźne zimy. Nadaje się również do domów z ogrzewaniem podłogowym. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na odporność termiczną w danych technicznych.

Wykładzina to podłoga, która pochłania dźwięki. Na schodach, w salonie lub w biurze nie odbija dźwięków, lecz je pochłania, minimalizując przy tym samym poziom hałasu w pomieszczeniu. Wysokość i gęstość dywanu wpływają na efekt izolacji akustycznej.

Wykładzina nie jest również śliska. Ryzyko poślizgnięcia się jest znacznie niższe niż w przypadku gładkiej podłogi.
Co więcej nawet jeśli ktoś upadnie, szanse na obrażenia są mniejsze, ponieważ podłoże jest miękkie i sprężyste.

W celu zyskania dodatkowego komfortu   i zwiększenia żywotności, należy użyć dobrej jakości podkładu.
Podkład maksymalizuje wszystkie pozytywne efekty wykładziny, takie jak izolacja akustyczna i energetyczna oraz poczucie komfortu i luksusu.

NASI DOSTAWCY:

Obserwuj nas w social media!