© 2022 DESKOTEKA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

15-751 Białystok
Al. Solidarności 11/U2
woj. podlaskie

NIP: 5423355552

biuro@deskoteka.pl

Kontakt

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 10:00-18:00

sobota  09:00-15:00

Wykładziny dywanowe

Al. Solidarności 11/U2, Białystok

Wykładzina dywanowa to najbardziej uniwersalna podłoga. Na rynku istnieje duży wybór wzorów, struktur i kolorów. Jak wybrać najlepszy, gdy jest tak wiele możliwości?  Po pierwsze typ włókna. Wykładziny tuftowane są wykonane z różnych rodzajów włókien, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Rodzaj włókna w dużej mierze decyduje o wyglądzie, fakturze i wydajności wykładziny, dlatego ważne jest, aby odróżnić różne opcje. Wełna jest naturalnym włóknem z owiec i jest zarówno odnawialna, jak i zrównoważona.  Struktura włókna jest mocna i wytrzymała oraz zapewnia naturalną ochronę, która pomaga przeciwstawić się plamom i zabrudzeniom. Jest również naturalnie trudnopalna. Wełniane wykładziny mają naturalny, miękki i luksusowy wygląd. Mieszanki wełny są mieszaniną wełny i przędzy syntetycznej. Często polipropylenu w proporcji 50/50 lub 80/20. Mieszanki wełny oferują dobry stosunek jakości do ceny, łącząc trwałość z polipropylenu z naturalnym wyglądem i luksusowym odczuciem wełny.  Poliamid to włókno syntetyczne o doskonałych właściwościach użytkowych. Poliamid ma luksusowy wygląd 
i miękkość w dotyku. Poliamid ma zmniejszoną przyczepność do gleby i jest odporny na ciepło i ścieranie, dzięki czemu wykładziny poliamidowe są wyjątkowo wytrzymałe i bardzo trwałe.Wporównaniu do poliamidu 6, poliamid 6.6 ma bardziej miękki wygląd i jeszcze lepszą charakterystykę działania. W porównaniu do poliamiudu 6, polamid 6.6 ma bardziej miękki wygląd i jeszcze lepszą charakterystykę działania.

Dodatkowe zalety wykładzin w pomieszczeniu:

• Twoja ulubiona muzyka dużo lepiej rozbrzmiewać będzie w pomieszczeniu, w którym podłoga pokryta jest wykładziną dywanową. Jeśli w to wątpisz, to przypomnij sobie, że sale koncertowe czy kina zawsze wyposażone są w wykładziny dywanowe. Również zestawy kina domowego albo głośniki do urządzeń mobilnych wykazują dużo lepszą wydajność i jakość dźwięku w przestrzeniach wyłożonych wykładziną dywanową.
• Jeśli jest ci ciepło w stopy, to cały twój organizm odczuwa komfort termiczny. Właściwości izolacyjne wykładziny dywanowej sprawiają, że straty ciepła są w porównaniu ze zwykłą podłogą dużo mniejsze. Oznacza to, że możesz przykręcić termostat centralnego ogrzewania nawet o kilka stopni. Przyniesie to korzyści nie tylko dla twojego portfela, lecz również dla środowiska naturalnego. Okryta wykładziną dywanową podłoga pozwala zaoszczędzić od 4 do 5% kosztów ogrzewania, a w przypadku srogiej zimy nawet do 10%! W ten sposób, zakup wykładziny zwróci ci się nawet dwukrotnie . Poczucie komfortu termicznego występuje wtedy, gdy różnica temperatur pomiędzy stopami a głową nie przekracza 2,5°C. Tej wielkości różnica w temperaturze (2,5 °C) prawie nigdy nie ma miejsca w przypadku pomieszczeń wyposażonych w dobrej jakości wykładzinę dywanową. Dzieje się tak, ponieważ temperatura na powierzchni wykładziny dywanowej jest znacznie wyższa niż
w przypadku podłogi pokrytej płytkami (ograniczenie strat ciepła dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym). Wykładzina dywanowa nie dopuszcza do zmarznięcia stóp czy kostek, więc czujesz się bardziej komfortowo nawet w pomieszczeniu, w którym temperatura ogólna jest o 1-2 stopnie niższa.
• Alergie, astma, roztocza, lotne związki organiczne… wykładzinom dywanowym niesłusznie i bezpodstawnie przypisuje się sprzyjanie występowaniu czynników niekorzystnych dla człowieka oraz powodowanie najróżniejszych chorób. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przedstawionymi w tej sekcji wynikami badań i udowodnionymi naukowo danymi, które potwierdzają, że obecność wykładziny dywanowej korzystnie wpływa na jakość powietrza w domu i ma pozytywny wpływ na jakość życia wszystkich domowników. ALERGIA NA WYKŁADZINĘ NIE ISTNIEJE !  "Jestem uczulony na wykładziny dywanowe!" – zdanie, które pewnie każdy z nas już kiedyś słyszał. Jednakże nie ma ono nic wspólnego z prawdą, ponieważ alergia na wykładzinę po prostu nie istnieje! Badania skandynawskich uczonych udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że nie występuje żaden związek wykładzin z występowaniem alergii. W latach 1975-95 liczba pacjentów cierpiących na alergię w Szwecji potroiła się. W tym samym czasie w ponad 70% domów usunięto wykładziny dywanowe z pomieszczeń sypialnianych na rzecz twardych pokryć podłogowych. 

Badania niemieckich naukowców z instytutu DAAB badającego choroby astmy i alergii udowodniły, że wbrew powszechnej opinii wykładzina dywanowa jest środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi roztoczy kurzu domowego. Temperatura i względna wilgotność powietrza są najistotniejszymi czynnikami powodującymi ich rozwój. Natomiast trójwymiarowa struktura runa wykładziny dywanowej "chwyta" niewielkie cząsteczki substancji alergennych i nie zwalnia ich, aż do następnego odkurzania odkurzaczem. W ten sposób wykładziny dywanowe chronią nas przed unoszeniem się w powietrzu substancji alergennych, takich jak np. odchody roztoczy kurzu domowego. W walce z alergenami naszą największą bronią jest odkurzanie odkurzaczem i częste wietrzenie pomieszczeń. Przestrzegając zasad czystości, alergicy i osoby cierpiące na astmę czują się najlepiej w pomieszczeniach z wykładzinami dywanowymi niż z jakimikolwiek innymi rodzajami pokryć podłogowych!

 
Kurz domowy może być źródłem reakcji alergicznych, ponieważ jest skupiskiem szeregu najróżniejszych substancji, w tym roztoczy. Badania Niemieckich naukowców udowodniły , że zawartość kurzy i pyłów w pomieszczeniach wyposażanych w wykładziny dywanowe spada o połowę w stosunku do tych wyposażonych w twarde podłogi. Średnie stężenie drobnych cząstek kurzu w pomieszczeniach z podług twardych było dwukrotnie wyższe niż we wnętrzach z wykładzinami dywanowymi. W przypadku podług twardych norma zawartości pyłów wynosząca 50 ug/m3 była znacznie przekroczona.