Tak ważny element wnętrza domu jakim są schody, warto powierzyć profesjonalistom. Wspólnie z Państwem stworzymy projekt, który zachwyci każdego gościa i będzie spełniał codzienne wymagania mieszkańców domu. W obecnych czasach istnieje mnóstwo ciekawych rozwiązań. Podczas spotkania z naszym doradcą możecie Państwo dowiedzieć się na co warto zwrócić uwagę i w jaki sposób zabudżetować ten etap wykańczania wnętrza. Jesteśmy w stanie zaproponować tradycyjne schody z drewna litego, jak też gotowe systemy od producentów podłóg, poprzez schody winylowe i wykładzinowe. Wszystko ogranicza budżet i wyobraźnia klienta :)

Tradycyjne schody betonowe wykonuje się tuż po zalaniu stropu. Można oczywiście przełożyć ich wykonanie na później, stawiając w ich miejsce prowizoryczną pochylnię z nabitymi listwami przeciwpoślizgowymi, ale nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Schody gotowe, składane z elementów montuje się znacznie później, po ułożeniu parkietu.

 
Wykończenie schodów: 
 
Drewniane elementy najczęściej są bejcowane lub lakierowane, ale mogą też być woskowane lub malowane. Ważne jest, by powłoka zabezpieczająca schody, a w szczególności stopnie była trwała, odporna na ścieranie, zarysowania oraz wgniecenia. Stopnie olejowane są mniej śliskie, a zarysowania są mniej widoczne. Elementy olejowane można łatwo miejscowo odnowić. Lakier jest bardziej odporny na zabrudzenia i łatwo utrzymać go w czystości. Niestety drobne ziarenka piasku, które mogą znaleźć się na podeszwie obuwia zostawią po sobie małe ryski, które głównie widać pod światło. Lakierowanych schodów nie odrestaurujemy na małych kawałkach i należy wtedy przeprowadzić cyklinowanie całości. Plusem jest jednak to, że jeśli nie mamy pedantycznego oka to rzadziej będą wymagać takich zabiegów.
 
Etapy wykończenia schodów w domu:
 
1. Po pierwsze wybór materiału:
  • drewno lite

  • system schodowy z desek warstwowych od marki Haro i Boen

  • system z paneli laminowanych od marki Haro

  • panele winylowe

  • wykładzina dywanowa

2. Następnie niezbędne są dokładne pomiary schodów do celów przygotowania kosztorysu prac montażowych.

3. Teraz musimy zdecydować czy budżet jest osiągalny i ewentualnie skonsultować szczegóły.

4. Po wpłacie zaliczki przygotowujemy materiały niezbędne do montażu i ustalamy termin rozpoczęcia prac.

5. Nasz wykonawca przyjeżdża do Państwa domu i wykonuje montaż schodów

6. Możecie się Państwo cieszyć nowymi schodami w swoim domu :)

 

Jesteśmy otwarci na pomysły naszych klientów i adekwatnie do swoich możliwości staramy się zawsze pomóc. Do każdego projektu schodów podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy swoje usługi głównie na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego, lecz nie wykluczamy montaży w innych częściach Polskich tj.: Warszawa czy Gdańsk. 

Schody to ważny element wnętrza każdego domu!

Al. Solidarności 11/U2, Białystok

Schody

poniedziałek-piątek 10:00-18:00

sobota  09:00-15:00

Godziny otwarcia

Kontakt

biuro@deskoteka.pl

15-751 Białystok
Al. Solidarności 11/U2
woj. podlaskie

© 2023 DESKOTEKA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności