PODŁOGI DREWNIANE

Drewno to materiał naturalny, trwały, a przede wszystkim, niepowtarzalny – nie ma dwóch identycznych deszczułek, desek, czy paneli. Właśnie dlatego cieszy się ono od wielu lat niesłabnącym powodzeniem.
Kto chce mieć "ekologiczną" podłogę, po której z przyjemnością chodzi się boso, wybiera deskę lub parkiet.

Na posadzki stosuje się zarówno gatunki drzew liściastych (buk, dąb, grab, jesion), jak i iglastych (modrzew, jodła, sosna, świerk). Zdecydowanie tańsze jest drewno krajowe. Kosztowne, ale atrakcyjne są gatunki egzotyczne, takie jak: iroko, kempas, jatoba – są one twarde, odporne na ścieranie i wilgoć.

Podłoga drewniana, a twardość. To od niej uzależniona jest żywotność posadzki drewnianej: im drewno twardsze, tym trudniej ją uszkodzić, a więc podłoga będzie dłużej wyglądała jak nowa. Posadzka w salonie jest zazwyczaj wyjątkowo mocno eksploatowana, szczególnie latem, gdy stanowi ciąg komunikacyjny pomiędzy tarasem a wnętrzem domu. Dlatego właśnie do tego pomieszczenia powinniśmy wybierać gatunki twardsze.

Podłoga drewniana, a klasa drewna. Ustala się ją na podstawie usłojenia, barwy, struktury i ilości wad, takich jak sęki, pęknięcia itp. Decydując się na klasę drewna, należy pamiętać że deszczułki najlepszej jakości, o jednakowym wybarwieniu (w klasie pierwszej), mogą pozbawić podłogę wyrazistości i naturalnego wyglądu.

 

NASI DOSTAWCY:

Obserwuj nas w social media!