Nawilżacze powietrza

ul.Kolejowa 12B/1, Białystok

Urządzenia Venta-Airwasher spełniają dwie funkcje: jednocześnie nawilżają i oczyszczają przesuszone powietrze. To pierwsze urządzenia bez wymiennych filtrów przeznaczone do powierzchni biurowych i mieszkalnych. Venta pracuje z zachowaniem wszelkich zasad higieny i jest bardzo łatwa do czyszczenia. Można jednym ruchem wyjąć silnik i wentylator, aby wyczyścić urządzenie. Nie wymaga filtrów, które trzeba wymieniać. Urządzenie jest genialnie proste w obsłudze i użytkowaniu. Solidne wykonanie gwarantuje wieloletnią trwałość. Venta pracuje z zachowaniem wszelkich zasad higieny i jest bardzo łatwa do czyszczenia. Można jednym ruchem wyjąć silnik i wentylator, aby wyczyścić urządzenie. Nie wymaga filtrów, które trzeba wymieniać i wyrzucać. Urządzenie jest genialnie proste w obsłudze i użytkowaniu. Solidne wykonanie gwarantuje wieloletnią trwałość.  Prosta obsługa: bez filtrów wymagających wymiany i czyszczenia. Proste napełnianie i czyszczenie zbiornika na wodę.
  • Woda jest filtrem. To oznacza: zawsze tak samo wysoki poziom filtrowania, przy czym woda codziennie uzupełniana zachowuje świeżość.
  • Skuteczność oczyszczania, którą widać: czysta woda odparowuje, brud zostaje wyłapany i osadzony na dnie zbiornika.
  • Bez niehigienicznych wymiennych filtrów: gdy woda jest filtrem nie musisz szukać, dobierać i kupować wymiennych filtrów.
  • Z łatwością eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak „zimny” dym papierosowy.
  • Urządzenia Venta-Airwasher spełniają dwie funkcje: jednocześnie nawilżają i oczyszczają przesuszone powietrze.
  • „Nawilżanie plus oczyszczanie” jest dużo skuteczniejsze niż samo nawilżanie. Zanieczyszczenia gromadzone są w wodzie, którą należy co 10-14 dni wymienić.
  • 100% Made in Germany. Podczas gdy tendencją jest wytwarzanie produktów w Azji, Venta jest w 100% produkowana w Niemczech. Ponad 60% produkcji przeznaczona jest na eksport.
Konsekwencje suchego powietrza :

Aby osiągnąć zalecaną przez lekarzy wilgotność powietrza należy do ogrzewanego pomieszczania o powierzchni 30 m² wprowadzić ok. 5 litrów wody dziennie. Pojemniki z wodą na grzejnikach są za małe i niehigieniczne. Jest wiele różnych systemów, które mają za zadanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu do optymalnego poziomu. Suche powietrze wysusza śluzówki, które przestają stanowić barierę dla bakterii i wirusów. Rośnie więc ryzyko infekcji, przeziębienia lub reakcji alergicznych układu oddechowego.  Suche powietrze utrudnia oddychanie i spowalnia proces przenoszenia tlenu do krwi. Symptomy to zmęczenie, ból głowy i zmniejszona zdolność koncentracji. Drewniane meble, parkiet, instrumenty muzyczne mogą ulec uszkodzeniom pod wpływem suchego powietrza. Powietrze w pomieszczeniu zawiera miliony drobnych cząstek niewidzialnych gołym okiem. Kurz unosi się szybciej w suchym powietrzu.

Urządzenia Venta-Airwasher pracują bez wymiennych filtrów.

Zanieczyszczone powietrze zasysane do urządzenia, przechodzi przez obracające się w wodzie walce złożone z wielu płytek. Można to nazwać „myciem powietrza". Nawet cząsteczki o wielkości 10μm (10/1000 mm) osadzane są w wodzie. Jednocześnie odparowuje czysta woda.

Metoda zimnego odparowania wody jest uznana za najlepszą metodę nawilżania w porównaniu z innymi systemami. Bez efektu "białego pyłu", bez możliwości przewilżenia.

© 2020 DESKOTEKA Studio Podłóg - Białystok | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

15-701 Białystok
ul. Kolejowa 12B/1

biuro@deskoteka.pl

Kontakt

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

sobota  09:00 - 14:00