© 2021 DESKOTEKA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

15-751 Białystok
Al. Solidarności 11
woj. podlaskie

NIP: 5423355552

biuro@deskoteka.pl

Kontakt

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

sobota  09:00 - 15:00

29 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z ostatniego wydarzenia u naszych serdecznych przyjaciół BAHIA Podczas tego wydarzenia prezentowaliśmy świetne produkty i rozwiązania z branży podłóg, m.in. listwy CUBU od Doellken, podłogi drewniane marki Lareco, podłogi winylowe Polflor - wykładziny obiektowe i Harvey Maria Polska. Niebawem pojawią się zaproszenia na kolejny event w tym klimacie. Tym razem Was zaskoczymy jeszcze mocniej !!
Do zobaczenia 

 

 

Home Staging, czyli błyskawiczna metamorfoza wnętrza!

Al. Solidarności 11, Białystok

Warto jednak pamiętać, że o ile winyl jest wodoodporny tak łączenia i podłoże już nie. Dlatego, jeśli planujemy stosować winyl w wilgotnych pomieszczeniach, należy podłogę kleić do podłoża oraz po położeniu zabezpieczyć całą podłogę wraz z łączeniami. Spokojnie, zrobi to ekipa układająca podłogę – taka jak nasza. Dzięki temu, że są odporne na wodę i częste mycie, nadają się do kuchni oraz łazienki. Podłogi winylowe w postaci paneli winylowych i paneli kompozytowych mogą być stosowane wraz z ogrzewaniem podłogowym przy zachowaniu wymagań danego producenta. Podobnie jak panele laminowane podłogi winylowe mają swoją klasę ścieralności, która zależy od grubości zewnętrznej folii powlekającej podłogę. W zależności od wytrzymałości podłogi jest ona numerowana, a i im wyższy numer, tym grubsza powierzchnia zewnętrza a tym samy wytrzymalsza podłoga. 

Sam montaż płyty winylowej, jak i wszystkich podłóg winylowych jest bezkurzowy i czysty. Niestety mała grubość płyty winylowej wymaga równej i gładkiej powierzchni. Jeśli położymy panel na nierównej podłodze lub źle rozprowadzimy klej, to wszystkie te wady będą widoczne na położonej podłodze. Dlatego warto pamiętać o tym, że przy kleju winyli konieczne jest wykonanie wylewki. Panel winylowy możemy kleić do podłoża lub układać na pływająco, czyli bez klejenia na podkładzie. Panel winylowy może być w całości wykonany z winylu lub być na podkładzie z płyty HDF lub płyty korkowej. Warto wspomnieć, że jeśli zdecydujemy się na zamontowanie podłogi winylowej na klik to do tego typu podłóg stosujemy specjale podkłady o większej gęstości niż podkłądy do podłóg laminowanych. Jest to spowodowane tym, że podłogi winylowe mają większą gęstość i tym samym są cięższe. Podsumowując charakterystykę winyli możemy powiedzieć, że:

 

  • Są wodoodporne, ciche, ciepłe i bardzo wytrzymałe
  • W skład podłóg winylowych wchodzą: płyty winylowe, panele winylowe i kompozytowe panele winylowe.
  • Podłogę możemy montować pływająco lub kleić do podłoża. Tylko klejenie zapewnia wszystkie zalety podłogi.
  • Podłoga winylowa posiada swoją klasę ścieralność. Klasy o numeracji 32 i 33 odpowiadają kolejno klasie AC4 i AC5.
  • Płyta winylowa wymaga idealnie gładkiej powierzchni i fachowego montażu.
  • Panel winylowy jest uniwersalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, który łatwo można łączyć z innymi wzorami, kładąc podłogę winylową w całym mieszkaniu.
  • Kompozytowe panele winylowe to kompletne rozwiązania dla najbardziej wymagających.
  • Materiał jest całkowicie wodoodporny, ale łączenia nie są szczelne. Stosując podłogę winylową w łazience, należy ją po montażu polakierować aby uszczelnić łączenia.

 

W naszej ofercie znajda Państwo panele winylowe takich marek jak : Tajima, Joka, Therdex, Vinyltechlab, Expona😉